Dnes startuje V. Rallye Praha Revival a LIAZ nebude chybět!

Přehlídka automobilových legend má dnes v podvečer slavnostní start na Václavském náměstí v Praze. V úloze předjezdeckého vozu se představí historický kamion LIAZ, startovní pole ale nabídne i starší automobily.

V 18:50 vyjede z Václavského náměstí v Praze vozidlo startovní číslo 1. Ještě před samotným startovním polem V. Rallye Praha Revival ale vyjedou dva předjezdecké automobily, které jasně ukazují, jaké unikáty na diváky čekají. Prestižní úlohy se totiž ujme historický kamion LIAZ a italský šperk Ferrari 308 GTB.

Výjimečné automobily odhalí také samotné startovní pole a chybět nebudou ani zvučná jezdecká jména z let minulých. Jmenujme například naše jezdce, jako jsou Václav Blahna (Opel Kadett GSi), Pavel Šofr (Ford Sierra), Milan Zapadlo (Škoda 130 Rapid), Jaroslav Rajchman (Ford Escort Mk2), Ladislav Kopelent (Škoda 120 LS), Jan Trajbold (Ford Sierra XR4i), Pavel Janeba (Ford Sierra), Tomáš Kotek (Fiat 128) nebo Ludvík Otto (Alfa Romeo Giulia).

Ze zahraničních jezdců jmenujme namátkou piloty, jako jsou John Haugland (Norsko, Škoda 130 LR), Beppe Volta (Itálie, Lancia 037), Claudio Galli (Itálie – BMW M3), Alessandro Pasquale (Itálie, Lancia Delta EVO2), Robert Tavet (Francie, CG 1200S), Henry Traumann (Francie, Lancia Beta), Tomasz Ciecierzyński (Polsko, Polski Fiat 125), Egon Culmbacher (Německo, Porsche 944), Jurgen Hellmann (Německo, Opel Kadett GTE), Dmitrij Martjuk (Rusko, Lada 1600) nebo Johann Riedler (Rakousko, Audi 200 quattro) a řada dalších.
Slavnostní start na Václavském náměstí má neopakovatelnou atmosféru, proto si jej určitě nenechte ujít! Vozidla zde budou k vidění přibližně od 17 hodin, startuje se jak zde již padlo v 18:50.